Rozmýšľate nad kúpou nových smart fitness hodiniek? Ak áno, určite do vášho užšieho výberu postúpil aj model Garmin Vívoactive. Dnes sú na trhu dostupné dve posledné generácie tretia a najnovšia štvrtá. Viacero zákazníkov sa nás pýta, či sa oplatí kúpiť starší model (teraz za výhodnejšiu cenu) alebo novinku starú pár mesiacov. Aby sme dali na túto otázku jednoznačnú odpoveď, pripravili sme porovnanie Vívoactive 4 a Vívoactive 3, v ktorom sami uvidíte odlišnosti a následne sa sami rozhodnete, ktorý model je pre vás výhodnejší.
Základné vlastnosti, charakteristika modelov Garmin Vívoactive 3 a 4
Rada smart fitnes hodiniek Vívoactive je určená športovcom, ktorí nepožadujú vysokú odolnosť a hardcore funkcie na sledovanie športov. Naproti tomu hodinky dokážu sledovať takmer všetky športy, majú integrované senzory ako optický snímač tepu, GPS, barometrický výškomer, 3D akcelerometer a pripojíte k nim ďalšie športové snímače. Ich prednosťou je nízka hmotnosť, lákavý tvar smart hodiniek, čiže sa dobre hodia aj na každodenné používanie. Remienky sa dajú ľahko vymeniť, takže si vzhľad budete môcť rýchlo prispôsobiť podľa chuti. U nových modelov majú rozmer 18 a 22 mm oproti 20 mm u trojky. Ovládanie u oboch je riešené pomocou farebného dotykového displeja a ovládacieho tlačidla (štvorka má dve).
- Garmin Vívoactive 4 Shadow Gray / Silver -
Keďže hovoríme o smart funkciách, pod mini si môžete predstaviť smart notifikácie hovorov, sms, pripomienok v kalendári, rôznych aplikácií avšak telefónovať priamo cez hodinky nie je možné. Majú internú pamäť na prehrávanie hudby (iba model Vívoactive 3 Music), podporujú bezkontaktné platby Garmin Pay a dokážete si do nich inštalovať aj ďalšie užitočné aplikácie z aplikačného obchode Connect IQ.
- Garmin Vívoactive 3 Music, Granite Blue/Rose Gold -
Vívoactive 4 vs. Vívoactive 3 porovnanie funkcií
Do porovnania sme vybrali verziu Music, ktorá prišla na trh ako posledná z 3. generácie. Trojka je vyrábaná iba v jednom rozmere tela hodiniek, zatiaľ čo 4. generácia v dvoch – Regular a S pre užšie zápästie. K rozmerom boli prispôsobené aj farebné kombinácie hodiniek. Rozmerovo štvorka narástla o pár milimetrov a má takisto vyššie rozlíšenia displeja. Zároveň trochu vzrástla aj ich hmotnosť. Výdrž batérie v režime smart hodiniek sa zvýšila na 8 dní z pôvodných 7 (silno závisí od používania) a pri použití GPS + prehrávača hudby na 6 hodín, čo je hodina naviac.
Prehľad funkcií – odlišností:
Pre nás najväčším posunom dopredu pre Vívoactive 4 je meranie srdcového tepu počas plávania pomocou nového integrovaného snímača Garmin Elevate a takisto nový sensor Pulse OX, ktorý môže pomôcť pri dlhom pobyte vo väčších nadmorských výškach (informácia o aklimatizácii). Samozrejme lepšie rozlíšenie displeja je taktiež vítané. Za zmienku stojí taktiež funkcia body battery, ktorá vám dáva informácie o stave energie vášho tela a tak vždy viete, či je dobrý čas na tréning alebo skôr na oddych. A animované cvičenia priamo na displeji využijú tí, ktorí potrebujú trošku nakopnúť alebo hľadajú inšpiráciu v posilňovni.
Záver
Ako ste si mohli sami prečítať, rozdiel medzi Vívoactive 4 vs Vívoactive 3 nie je až taký výrazný. Ak nepatríte medzi nadšencov smart zariadení, ktorí musia mať vždy to najnovšie, siahnutím po Vívoactive 3 určite neurobíte krok mimo. Dostanete spoľahlivé fitness hodinky, ktoré majú podporu multišport, dobrú podporu senzorov, vedia prehrávať hudbu a navyše si s nimi zaplatíte aj za nákup.
V našom obchode máme produkty z oficiálnej Garmin distribúcie, čo zaručuje slovenské menu hodiniek, plnú podporu na SK, servis záručný aj pozáručný.
Súvisiace články:
- Čo je to Garmin Pay a ako sa nastavuje?
- Najlepšie Garmin hodinky pre rok 2019 (1.polrok)
- Garmin hodinky s podporou bezkontaktných platieb Garmin Pay
- Garmin Vívoactive 3 aké sú najlepšie funkcie?
Autor © Fitendo.sk