Porovnanie hrudných snímačov tepu Garmin - ako si dobre vybrať

Každý, komu záleží na správnom - efektívnom športovaní by mal sledovať počas športovej aktivity hodnoty srdcového tepu. Základom je dobre nastaviť tzv. tepové zóny a následne trénovať v tej správnej zóne (záleží od typu tréningu). Prečítajte si ako vypočítať zóny srdcového tepu.

Na sledovanie hodnôt srdcového tepu používame snímače tepu. Zabudovaný snímač tepu majú dnes už takmer všetky športové zariadenia, či už fitness náramky, fitness hodiniky alebo športtestery. Tento vstavaný snímač je tzv. optický snímač, ktorý dokáže poskytnúť hodnoty tepu s určitou presnosťou, no optická metóda merania má svoje limity a obmedzenia. Hlavnou výhodou je nepochybne fakt, že takýto snímač máme vždy so sebou pripravený na meranie. V hodinkách značky Garmin nájdete optický snímač Garmin Elevate Sensor v4, ktorý dokáže merať tep napríklad aj počas plávania.

hrudny-snimac-tepu-garmin-hrm-pro-plus

Hrudné snímače Garmin

Najpresnejšie údaje srdcového tepu dostanete použitím hrudného snímača niekedy nazývaného aj hrudný pás alebo pulzomer. Hrudné pásy vyrába takmer každá sportová značka, ktorá vyrába aj športové zariadenia. Avšak nie každý snímač je rovnako kvalitný a spoľahlivý. Samotný snímač sa skladá z dvoch častí - senzor tepu a upínací popruh na hruď. Popruh je narhnutý tak, aby dobre držal na tele počas športovania a sú v ňom zapustené tzv. vodivé elektródy, ktoré slúžia na prenos tepov do senzora. Ako správne používať hrudný snímač si môžete prečítať v našom článku.

Poďme sa pozrieť na porovnanie hrudných snímáčov od značky Garmin.

Výrobca Garmin má v aktuálnej ponuke (v r.2022) štyri typy hrudných snímačov a každý z nich má svoje špecifiká:

  • Garmin HRM-Dual - základný model, plne postačuje na meranie tepu. Možnosť pripojenia pomocou ANT+ alebo Bluetooth, vyberateľný senzor.
  • Garmin HRM-Swim - špeciálne dizajnovaný pre plávanie (popruh), má internú pamäť pre záznam aktivity.
  • Garmin HRM-Pro - rozšírený model o integrovaný akcelerometer a pamäť. Okrem tepu poskytuje aj ďalšie údaje tzv. bežecké metriky (vertikálna oscilácia, kadencia, doba kontaktu s povrchom atď.)
  • Garmin HRM Pro Plus - vylepšený predchádzajúci model hlavne o záznam indoor aktivity (bez gps), tempo, vzdialenosť (tieto funkcie dostane aj HRM Pro). Naviac je možnosť pohodlnej výmeny batérie bez potreby použitia skrutkovača. 

Prehľadné porovnanie hrudných snímačov Garmin

Prehľadne zosumarizované funkcie hrudných pásov si môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke.

porovanie-hrudnych-pasov-garmin-fitendo 

Viete už, ktorý z hrudných snímačov je vhodný pre vás a kompatibilný s vašim športtesterom? Ak áno, tak neváhajte si ho zakúpiť priamo u nás, sme oficiálnym partnerom značky Garmin - tým pádom máte zaručený pôvod tovar a taktiež značkový servis v prípade problémov.

vybrat-si-snimac-tepu

Ak ste si stále nevybrali nevadí, kontaktujte nás a radi vám poradíme pri výbere.


Súvisiace články:


Autor © Fitendo.sk